Italský padelista přijel se slávistickou raketou!

Publikováno: 18.06.2024

Celkem 10 členů domácího klubu se v sobotu 15.června zúčastnilo turnaje CUPRA Czech Padel Tour 100 mužů v Praze, který na svých kurtech zorganizoval SK Slavia Praha PADEL. Další díl z celostátního seriálu pro soutěžní hráče s celkovou dotací 10.000 Kč na prize money zaslouženě vyhrál pár Luca Carbone (italský trenér s licencí C působící v týmu naší Akademie) s Finem Antti Laitininem, kteří si pro 100 bodů do oficiálního žebříčku ČPF došli bez ztráty setu. Ve finále porazili 6:0, 6:4 nově vytvořený pár Jiří Javier Zelinka (bývalý tenista kubánského původu) se zkušeným Pavlem Kalinou.

O smůle na los mohou hovořit především první nasazení Jan Přibyl s Dominikem Durlinem, kteří v něm narazili právě na budoucí vítěze. Chuť si snad trochu spravili suverénní jízdou v útěše, kterou bez problémů vyhráli a odvezli si tak každý 20 bodů. Ty pro nadějného juniora, šestnáctiletého Dominika, přitom znamenají posun z 9. místa na 6. místo celostátního žebříčku mužů.

„Velkým oživením byla účast dvou italských párů, kterým se na Slavii moc líbilo, a hned po skončení turnaje využili možnosti místního koupaliště a šli relaxovat do bazénu,“ poznamenal organizátor turnaje Lubomír Ježek. „Jeden z těchto Italů přitom na turnaj přijel s padelovou raketou potištěnou na jedné straně logem našeho padelového klubu a na druhé českou státní vlajkou. To jsme docela koukali!“

Účastníci turnaje měli mj. možnost si prohlédnout vystavený vůz CUPRA Formentor a získat informace o jeho nákupu v autosalonu AUTO JAROV.

Další turnaj ze série CUPRA Czech Padel Tour se na Slavii koná v sobotu 20. července a tentokrát přivítáme na kurtech nejlepší ženy.